درباره کانون فرهنگی جوادالائمه(ع)

هیئت، کانون فرهنگی و هنری و پایگاه بسیج جوادالائمه(ع) مجموعه ای از تشکل های فرهنگی هستند که در قالب یک ساختار و با مرکزیت مسجد جوادالائمه(ع) واقع در میدان شهدای مشهد مقدس به فعالیت می پردازند.
این مجموعه که از سال های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در قالب هیئت مذهبی و فعالیت های مسجدی شکل گرفته، اولین پایگاه بسیج خطه خراسان پس از پیروزی انقلاب اسلامی به حساب می آید و شهید مصطفی رجب پور به عنوان اولین شهید بسیجی استان نیز از این پایگاه به جبهه های حق علیه با طل اعزام شده است. سازمان مردم نهاد (سمن) راه روشن خدمت توس نیز عرصه دیگری بود که در سال های اخیر به منظومه فعالیت های این مجموعه افزوده شد و خدماتی را در حوزه های اعتقادی و آموزشی و هم چنین محرومیت زدایی در دستور کار قرار داد.

در حال حاضر مجموعه جوادالائمه(ع) به مدیریت آقای مهدی رجب پور و در قالب ۸ کمیته فعالیت های خود را ساماندهی کرده است که این کمیته ها عبارت اند از:

کمیته مراسم و عقیدتی: برادر حمید وارسته
کمیته فرهنگی و ورزشی: برادر سید حسین سالاری
کمیته جذب و سازماندهی: برادر سید محمد علی احمدزاده
کمیته عملیات و انتظامات: برادر سید مرتضی نژاد حسینی
کمیته پیشکسوتان و سازندگی: برادر محمد علی رافتی زاده
کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی: برادر سید جمال میرخلیلی
کمیته تدارکات و پشتیبانی: برادر محمد بابک
کمیته جوانان و نوجوانان: برادر سیدابوالفضل میرخلیلی

مسئول سمن راه روشن خدمت توس: برادر محمد امین بارانی

همان طور که از اسامی کمیته ها پیداست، فعالیت های مجموعه جوادالائمه(ع) در حال حاضر با تنوع و تکثر گسترده و در همه ایام سال در قالب های گوناگون اجرایی می شود.

این مجموعه در حال حاضر با راه اندازی سه شعبه در مناطق حاشیه شهر مشهد، خدمات فرهنگی و اجتماعی را به این مناطق کم برخوردار نیز گسیل داشته و برنامه هایی را ویژه نوجوانان و جوانان این مناطق در نظر گرفته است.

دکمه بازگشت به بالا