خدمت هیئتی‌ها برای عرض ارادت به امام نهم/ از آزادی ۹ زندانی تا طبخ ۹ هزار غذا برای نیازمندان

مسئول هیئت جوادالائمه(ع) مشهد از اجرای ۹ طرح حمایتی، فرهنگی و اجتماعی در تاریخ ۱۳۹۹/۹/۹ برای عرض ارادت به امام جواد(ع) خبرداد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رُند بودن تاریخ در این چند دهه به یکی از دغدغه‌ها و البته کلاس اجتماعی برخی خانواده‌ها تبدیل شده است. حالا با آمدن تاریخ ۱۳۹۹/۹/۹ نیز بسیاری در تلاش‌اند به اجبار هم که شده فرزندشان را در این روز به دنیا بیاورند و یا اینکه بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی‌شان را معطوف به این روز کنند. در این میان اما هیئت جوادالائمه(ع) مشهد در اقدامی قابل تأمل، ۹ طرح حمایتی، فرهنگی و اجتماعی را در تاریخ ۱۳۹۹/۹/۹ برای عرض ارادت به امام جواد(ع) نهمین خورشید تابناک آسمان ولایت اجرا خواهند کرد.

رجب پور مسئول هیئت جوادالائمه (ع) در گفت‌وگو با تسنیم درباره این طرح گفت: در این روزها که همه درگیر کرونا و مسائل اقتصادی و اجتماعی‌اند تلاش کردیم تا به بهانه تاریخ ۱۳۹۹/۹/۹ توسل و عرض ارادتی به امام جواد (ع) داشته باشیم چراکه به ما توصیه کردند که حوائج دنیایی را از امام جواد بخواهید و اکنون فرصت مناسبی است که رفع بیماری کرونا که یک بیماری دنیایی است را از این امام همام درخواست کنیم.

آزادی ۹ زندانی غیرعمد

وی بیان اینکه روز ۱۳۹۹/۹/۹ را به عنوان روز ارادت به امام نهم تعیین کرده‌ایم، اضافه کرد: هیأت جوادالائمه(ع) ۹ طرح را به مناسبت این روز در دستور کار خود قرار داده است که نخستین این طرح‌ها آزادی ۹زندانی غیرعمد نیازمند است که این افراد به علت ناتوانی در پرداخت دیون چند میلیون تومانی، در زندان‌اند.

مسئول هیأت جوادالائمه(ع) مشهد خاطرنشان کرد: در طرح نخست ما با عنوان «یا باب‌الحوائج(ع)» برای ۹زندانی ۳۹میلیون تومان با کمک خیرین و اعضای هیأت جمع‌آوری و به حساب انجمن حمایت از زندانیان واریز کردیم.

حمایت از ۹۹ خانواده نیازمند

وی از اجرای طرح مواسات به‌عنوان دومین فعالیت هیأت جوادلائمه(ع) مشهد یاد کرد و گفت: ۹۹ خانواده محروم را توسط ۹ شعبه از هیأت در مشهد شناسایی کرده‌ایم که اقلام فرهنگی، بهداشتی و معیشتی به ارزش بیش از یک میلیون تومان برای هر خانواده، میان آن‌ها توزیع می‌شود که این اقلام شامل گوشت، مرغ، برنج و همه مواد اقلام مهم و مورد نیاز می‌شود.

طبخ ۹۹۹ غذای گرم و توزیع بین نیازمندان/ حمایت ۹ ماهه از ۹ خانواده

رجب‌پور طرح دیگر هیأت جوادالائمه(ع) را مائده آسمانی دانست و تصریح کرد: در قالب این طرح ۹ خانواده عضو هیأت در مشهد به عنوان ۹ قرارگاه خانگی انتخاب شده و طبخ غذا را دنبال می‌کنند؛ هر قرارگاه حداکثر ۹۹۹ غذا را طبخ و در مناطق حاشیه مشهد توزیع می‌کند.

وی ادامه داد: در طرح مائده آسمانی ۹ خانواده نیازمند را شناسایی کرده تا به مدت ۹ماه هر آنچه که نیاز دارد را تامین کنیم این نیازها شامل لوازم تحصیل، لوازم خانگی، مواد غذایی و غیره می‌شود.

هر خانواده ۹ پرس غذا طبخ کند

رجب‌پور با اشاره به اینکه در طرح مائده آسمانی قرار است هر خانواده ۹غذا به نیت امام جواد علیه‌السلام طبخ کند، تصریح کرد: خانواده‌ها می‌توانند این غذاها را در میان همسایگان و اقوام خود که نیازمندند توزیع کنند.

مسئول هیأت جوالائمه(ع) مشهد گفت: بر اساس پیش‌بینی انجام شده در مشهد مقدس بیش از ۹ هزار غذا طبخ می‌شود چراکه به جز از ۹قرارگاه پیش‌بینی شده برخی از خیرین نیز به طبخ و توزیع غذا در این روز خواهند پرداخت.

وی از اجرای طرح پسران آسمانی به‌عنوان دیگر فعالیت هیأت جوادالائمه(ع) مشهد یاد کرد و افزود: در روز ۱۳۹۹/۹/۹رکورد جدیدی برای عمل سزارین به ثبت خواهد رسید؛ یکی از نگرانی‌های موجود کادر درمانی این است که مادران و پدران با زایمان زودهنگام برای فرزندان خود مشکل ایجاد کنند و ما نیز دغدغه کادر درمانی را به خانواده‌ها منعکس خواهیم کرد.

نام فرزندتان را جواد بگذارید و هدیه بگیرید

رجب‌پور عنوان کرد: پدر و مادری که دغدغه تاریخ تولد فرزندانشان را دارند باید یک دغدغه دیگر هم داشته باشند، اینکه نام نیک برای فرزندانشان انتخاب کنند اهمیت بسیاری دارد چه زیبا می‌شود که از القاب امام جواد(ع) استفاده شود.

وی اضافه کرد: با بیمارستان جوادالائمه(ع) صحبت و قرارگاه طرح پسران آسمانی را در این بیمارستان ایجاد کردیم؛ این قرارگاه با ۹ بیمارستان ارتباط گرفته و افرادی که از نام جواد یا القاب امام نهم برای فرزندان خود استفاده کنند بسته‌های متبرک آستان قدس رضوی، حرز امام جواد(ع) را دریافت می‌کنند و ۹درصد تخفیف را در هزینه‌های زایمان به خود اختصاص می‌دهند.

این فعال فرهنگی مطرح کرد: افرادی که شرایط شرکت در طرح پسران آسمانی را دارند می‌توانند به ۱۰۰۰۱۷۷۶ پیامک بزند و ما با دریافت کپی شناسنامه افراد، هدایای پیش‌بینی شده را به آن‌ها تقدیم می‌کنیم.

وی با بیان اینکه طرح دیگر هیأت جوادلائمه(ع) مشهد با عنوان مدافعان سلامت به وضعیت کرونا و لزوم تجلیل از فعالان این عرصه توجه دارد، تصریح کرد: در تاریخ ۱۳۹۹/۹/۹ کادر خدماتی بیمارستان‌های درگیر کرونا توسط خادمان هیأت مورد تجلیل قرار می‌گیرند چراکه در تجلیل‌هایی که از کادر درمان صورت گرفته تاکنون کمتر به نیروهای خدماتی توجه شده است درحالی‌که نقش این افراد نیز بسیار مهم است.

رجب‌پور از شناسایی ۵۰۰نیروی خدماتی در مشهد یاد کرد و افزود: بسته‌های متبرکات آستان قدس را برای آن‌ها درنظر گرفته‌ایم و با محوریت بیمارستان امام رضا علیه‌السلام طرح مدافعان سلامت را دنبال خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه هیأت جوادالائمه(ع) مشهد از نیروی انسانی وضعیت مطلوبی دارد و با مشکلی روبرو نیست، اظهار کرد: برای هر طرح و فعالیت یک تیم و یک مجموعه پشتیبان مشخص را تعیین کرده‌ایم تا کارها به صورت دقیق و مطلوب دنبال شود.

مسئول هیأت جوادلائمه(ع) مشهد یادآور شد: طرح پرسمان ۹۹۹۹در سایت سراج به‌عنوان پایگاه اطلاع‌رسانی جوادالائمه(ع) مشهد بارگذاری شده و مخاطبان با شرکت در این طرح باید به ۹ سئوال از زندگی امام جواد(ع) پاسخ دهند تا به قید قرعه به ۹ نفر هدایای نفیس شامل حرز امام جواد(ع) اهدا شود.

زیارت نیابتی از طرف عاشقان به اهل‌بیت (ع)

وی اضافه کرد: طرح سلام بر امام دیگر فعالیت هیأت جوادلائمه(ع) است که در دستور کار قرار گرفته و قرار است با هماهنگی عتبه کاظمین و اداره بین‌الملل آستان قدس رضوی ساعت ۹ صبح و ۹ شب تاریخ ۹/۹/۱۳۹۹ دو ارتباط زنده با حرم امامین کاظم و جوادعلیهم‌السلام داشته باشیم و به نیابت از مردم ایران زیارت بخوانیم و سلام به ایشان دهیم، همچنین در این طرح از طرف مردم ایران نماز امام جواد(ع) توسط خادمان حرم کاظمین خوانده می‌شود و در این برنامه توسلی برای ریشه کنی مشکلات مردم ایران به ویژه ویروس منحوس کرونا خواهیم داشت.

رجب‌پور ادامه داد: «در پناه جوادالائمه(ع)» نیز طرح دیگری است که در قالب آن ۹ محصول فرهنگی مرتبط با امام جواد(ع) تولید و به عموم مخاطبان و علاقه‌مندان عرضه می‌شود مهم‌ترین این محصولات کتاب ۴۰حدیث است که همراه با سایر تولیدات رسانه ای ارائه شده است.

وی از اجرای طرح «خادم الجواد» به‌منظور تجلیل از ۹ خادم افتخاری هیأت جوادالائمه(ع) مشهد یاد کرد و گفت: یکی از این افراد شخصیتی در کاظمین است که هر ساله میزبان خادمان موکب هیأت است و یکی از آن‌ها نیز مسئول شعبه هیأت در کرمان است که مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

این فعال هیأتی با اشاره به اینکه عموم خیرین و علاقه‌مندان می‌توانند در طرح‌های هیأت جوادلائمه(ع) مشهد مشارکت کنند، مطرح کرد: شماره حساب ۵۰۲۹۰۸۷۰۰۱۰۷۴۱۷۱ به نام هیأت جوادلائمه(ع) برای مشارکت عموم مردم درنظر گرفته شده است که افراد می‌توانند مبالغ واریزی خود را با عنوان طرح مورد نظر به شماره ۱۰۰۰۱۷۷۶ پیامک کنند.

منبع
خبرگزاری تسنیم
دکمه بازگشت به بالا