تشرف عزاداران امام جواد (ع) به حرم مطهر رضوی

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهادت امام جواد(ع) گفت: روز جمعه همزمان با سالروز شهادت حضرت جوادالائمه(ع) اجتماع عظیم عزاداران از ساعت ۱۷:۳۰ در میدان شهدا به سمت حرم مطهر رضوی حرکت می‌کنند.

مهدی رجب‌‎پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: همزمان با سالروز شهادت حضرت جوادالائمه(ع) اجتماع عظیم عزاداران با حضور هیئات مشهد مقدس و زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در میدان شهدا برگزار می‌شود.

وی افزود: حاضران پس از تجمع در این مکان و مدیحه‌سرایی مداحان اهل‌بیت(ع) در قالب کاروان عزا جهت عرض تسلیت به محضر مبارک حضرت امام رضا(ع) به سمت حرم مطهر رضوی حرکت می‌کنند.

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهادت امام جواد(ع) با بیان اینکه مشهدالرضا شهری است که به واسطه وجود مبارک حضرت رضا(ع) هویت یافته است گفت: مراسم بزرگداشت ایام شهادت فرزند گرامی این امام بزرگوار در این شهر مقدس باید با شکوه هر چه تمام و با همراهی و همیاری اقشار مختلف مردم برگزار شود

رجب‌پور با اشاره به قدمت مراسم خاطرنشان کرد: این تجمع هر ساله با حضور ارادتمندان به ساحت قدسی اهل بیت(ع) در ایام میلاد و شهادت امام جواد(ع) برگزار می‌شود و حضور چشمگیر زائران و مجاوران آن را به یکی از آئین‌های مذهبی مستمر شهرمقدس مشهد تبدیل کرده است.

وی ضمن دعوت از عموم مردم برای حضور پر شور در این مراسم، ادامه داد: صاحب اصلی عزای شهادت امام جواد(ع)، پدر بزرگوار ایشان حضرت علی بن موسی رضا(ع) هستند و به همین دلیل زائران و مجاوران عالم آل محمد(ص) باید با شکوه هر چه تمام این مراسم را برگزار کنند.

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهادت امام جواد(ع) با اشاره به حضور تشکل‌های فرهنگی و نمایندگان برخی نهاد‌های خراسان رضوی در ستاد مردمی بزرگداشت شهادت جوادالائمه(ع) ادامه داد: نخستین هدف ما این بود که سراسر مشهد مقدس در ایام شهادت امام جواد(ع) رنگ و بوی عزا به خود بگیرد و از این رو نسبت به برگزاری جلسات عزاداری و محافل تبیین معارف و سیره زندگی جوادالائمه(ع) و همچنین فضا آرایی در سراسر شهر مشهد توجهی ویژه شده است.

منبع
خبرگزاری تسنیم
دکمه بازگشت به بالا