اتفاقات مبارکی که بچه‌های مسجد در روز ارادت به امام جواد(ع) رقم زده‌اند

شبستان گزارش می‌دهد

«روز ارادت به امام جواد(ع)» در حالی به یک سالگی رسیده است که به همت بچه‌های مسجد و به نام نامی حضرت جوادالائمه(ع) اتفاقات مبارکی ازجمله آزادسازی زندانیان معسر، حمایت از کودکان کار، رسیدگی به محرومان و طرح نذر خون رخ داده است.

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، طرح «روز ارادت به امام جواد(ع)» که سال گذشته در ۹/۹/۹۹ به همت کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) مشهد مقدس آغاز شد، امروز به یک سالگی رسیده است.

بنابر این گزارش، این طرح در طول یک سال گذشته و به همت و همکاری بچه های مسجد توانسته منشاء آثار و برکات بسیار شود که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود.

«مهدی رجب‌پور»، مدیر کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) در این باره اظهار کرد: آزاد کردن زندانیان  جرایم مالی از محورهای اصلی این طرح بود که طی آن زمینه آزادی ۱۹ زندانی معسر فراهم شد. تحت پوشش قرار دادن ۹ کودک کار، توزیع ۹۹۹ بسته حمایتی و ‌معیشتی و بهداشتی، تشویق و ترویج نامگذاری نوزدان به نام نامی امام جواد(ع) که در نزدیک به ۱۰۰ خانواده عملی شد، ازجمله دستاوردهای این طرح است.

وی ادامه داد: ارتباط زنده اینترنتی با کاظمین، چاپ محصولات مرتبط با امام جواد(ع) خصوصا کتاب ۴۰ حدیث، برگزاری جشن های مردمی، برگزاری عزاداری اهل بیت علیهم السلام، اجرای نذر آب با محور تسویه حساب قبض های آب نیازمندان و نذر نهم طبخ و توزیع ۹ پرس غذا در نهم هر ماه و توزیع بین همسایگان نیازمند و برپایی موکب امام رضا علیه السلام در کاظمین همزمان با ایام اربعین حسینی از دیگر فعالیت هایی است که با طرح «روز ارادت به امام جواد(ع)» انجام شده است.

رجب پور در ادامه تصریح کرد: ذبح و توزیع ده ها رای گوسفند و نیز مرغ و خروس، سیاهپوشی شهرستان رشتخوار در محرم حسینی، انجام فعالیت های جهادی و عمرانی در نهم هر ماه، اطعام و افطار نیازمندان در ماه مبارک رمضان، حضور در مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و آسایشگاه سالمندان و حمایت مادی و ‌معنوی از پدربزرگ ها و ‌مادر بزرگ ها نیز به همت بچه های مسجد اانجام شده است.

این گزارش می افزاید: اجرای طرح «یلدای زینبی» با محور توزیع میوه در شب یلدا برای خانوادهای محروم و آبرومند، تولید محتوا در فضای مجازی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و انفاق با محوریت امام جواد(ع)، اجرای طرح نذر خون و تکمیل فرم اهدای عضو، تسویه حساب دفتری نیازمندان در سوپرمارکت ها و ‌نانوایی ها و اقامه نماز جماعت‌ در فضای باز خصوصا چهارراه شهدای مشهد با رعایت پروتکل های بهداشتی و … از دیگر اقدامات انجام شده ذیل طرح «روز ارادت به امام جواد(ع)» در نهم هر ماه است.

بنابر این گزارش، این طرح مختص به یک کانون یا فقط شهر مشهد مقدس نیست بلکه همه کانون های فرهنگی هنری و بچه های مسجد در سراسر کشور امکان مشارکت در آن را داشتند که در سایه این مشارکت اتفاقات مبارکی رقم خورده و همچنان ادامه دارد.

این طرح در گره گشایی هایی مومنانه از مردم در این شرایط سخت کرونایی به اندازه ای توانست موثر عمل کند که حتی پای آن به برنامه های مختلف تلویزیونی هم باز شده و گزارش روند اجرا و نحوه مشارکت عموم علاقمندان در آن و نیز دستاوردهایش در برنامه های «صبح بخیر ایران» و «سیمای خانواده» شبکه یک، «دست در دست» شبکه دو، «ادب حضور» شبکه سه، «مصباح» شبکه قرآن، اخبار شبکه خبر، «بزرگراه همت» شبکه افق، «شب شرقی» و «صبح خراسانی» سیمای خراسان رضوی و چندین برنامه رادیویی تشریح شد.

منبع
خبرگزاری شبستان
دکمه بازگشت به بالا