اجتماع عزاداران حضرت جوادالائمه(ع) در میدان شهدا برگزار می شود

خبرگزاری شبستان:همزمان با سالروز شهادت حضرت جوادالائمه(علیه السلام) زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی پس از تجمع در میدان شهدای مشهد مقدس، در قالب کاروان عزا به حرم مطهر حضرت رضا(علیه السلام) مشرف می شوند.

مهدی رجب پور دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهادت امام جواد(علیه السلام) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد گفت: مراسم سالروز شهادت حضرت جوادالائمه(علیه السلام) ساعت ۹ صبح روز جمعه دوازدهم شهریور در عرصه میدان شهدای مشهد مقدس آغاز می شود.

وی اظهار کرد: حاج احمد واعظی و کربلایی جواد قربان پور هم ذاکرانی هستند که در این مراسم به مدیحه سرایی خواهند پرداخت.

 

رجب پور با اشاره به اینکه این مراسم سال های گذشته در شب شهادت امام جواد (علیه السلام) برگزار می شد، افزود:در سال جاری اما با توجه به مصادف شدن روز شهادت امام جواد(علیه السلام) با روز جمعه، این مراسم به صبح روز شهادت منتقل شد.

 

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهادت امام جواد(علیه السلام) هم چنین با تاکید بر اینکه مشهد شهری است که به واسطه وجود مبارک حضرت رضا(علیه السلام) هویت یافته، گفت: از این رو بزرگداشت ایام شهادت فرزند این امام بزرگوار در این شهر نیز باید با شکوه هر چه تمام و با همراهی و همیاری اقشار مختلف مردم انجام شود.

 

وی ضمن دعوت از عموم مردم برای حضور پر شور در این مراسم، تصریح کرد: صاحب اصلی عزای شهادت امام جواد(علیه السلام)، پدر بزرگوار ایشان هستند و به همین دلیل زائران و مجاوران حضرت رضا(علیه السلام) باید با شکوه بیشتری این مراسم را برگزار کنند.

 

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(علیه السلام) با اشاره به حضور تشکل های فرهنگی و نمایندگان برخی نهادهای استان در ستاد مردمی بزرگداشت شهادت جوادالائمه(علیه السلام)، گفت: اولین هدف ما این بود که سراسر مشهد مقدس در ایام شهادت رنگ و بوی عزا به خود بگیرد و از این رو به برگزاری جلسات عزاداری و محافل تبیین معارف و سیره زندگی جوادالائمه(علیه السلام) و هم چنین فضا آرایی در سراسر شهر مشهد توجه شده است.

 

رجب‌پور افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(علیه السلام) به نشانی۳raj.ir سایر اطلاعات مربوط به برنامه‌های ویژه بزرگداشت ایام شهادت را مشاهده کنند.

منبع
خبرگزاری شبستان
دکمه بازگشت به بالا