هیئات مذهبی مشهد به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند

همزمان با روز شهادت جوادالائمه(ع)

خبرگزاری شبستان:دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهادت حضرت جوادالائمه(ع) گفت: عزاداران شهادت جوادالائمه(ع) به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند و درقالب برنامه ای که در رواق مبارکه دارالهدایه برگزار می شود.

مهدی رجب پور دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهادت حضرت جوادالائمه(ع) به خبرنگار خبر گزاری شبستان در مشهدگفت: تشرف هیئات مذهبی مشهد به حرم مطهر رضوی عنوان برنامه ای است که در روز یکشنبه ۲۲ شهریور ماه از ساعت ۲۰ در عرصه میدان شهدا آغاز می شود.

وی افزود: مشهد الرضا(ع) شهری است که به واسطه وجود مبارک حضرت رضا(ع) هویت یافته و از این رو بزرگداشت ایام شهادت فرزند این امام بزرگوار در این شهر نیز باید با شکوه هرچه تمام و با همراهی و همیاری اقشار مختلف مردم انجام شود.

رجب پور تصریح کرد: بر این اساس طی سال های اخیر با حضور جمعی از هیئت های مذهبی و تشکل های فرهنگی مردم نهاد مشهد، ستادی مردمی به منظور بزرگداشت ایام شهادت و ولادت حضرت امام جواد(ع) تشکیل شد و خوشبختانه برنامه های گوناگونی را نیز اجرایی ساخت.

وی با اشاره به اینکه جلسات اولیه این ستاد به منظور برنامه ریزی بزرگداشت شهادت امام جواد(ع) از حدود یک ماه قبل تشکیل شده است، اظهار کرد: در این جلسات همه اعضا بر همدلی و همزبانی در راستای هرچه با شکوه تر برگزار شدن برنامه ها تاکید کردند.

رجب پور تاکید کرد: ستاد مردمی بزرگداشت شهادت حضرت جوادالائمه(ع) در مشهد به واقع یک ستاد مردمی است که با اتکا به توان هیئت های مذهبی و تشکل های غیر دولتی شکل گرفته است.

وی در ادامه به تشریح برنامه های این ستاد پرداخت و گفت: اولین هدف ما این بود که سراسر مشهد در ایام شهادت امام جواد(ع) رنگ و بوی عزا به خود بگیرد و از این رو به برگزاری جلسات عزاداری و محافل تبیین معارف و سیره زندگی جوادالائمه(ع) در سراسر شهر مشهد توجه جدی داشتیم.

به گفته رجب پور در ادامه این مراسم، عزاداران شهادت جوادالائمه(ع) به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند و درقالب برنامه ای که در رواق مبارکه دارالهدایه برگزار می شود، فرارسیدن شب شهادت امام جواد(ع) را به محضر پدر بزرگوارشان تسلیت عرض می کنند.

وی با اشاره به حضور اعضای هیئات مذهبی گوناگون در این برنامه، از عموم هیئت های مذهبی و اقشار مختلف مردم دعوت کرد با حضور خود به شکوه هرچه بیشتر این برنامه بیفزایند.

رجب پور همچنین از برگزاری ویژه برنامه عزداری در شام شهادت حضرت جوادالائمه(ع) خبر داد و اظهارکرد: این برنامه از ساعت ۲۱ در مسجد ابوالفضلی(ع) واقع در خیابان مهر آباد، عبادت ۲۸ برگزار می شود و حجت الاسلام شهاب مرادی به ایراد سخنران این مراسم است.

منبع
خبرگزاری شبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا