آغاز اجرای طرح «سلام بر امام» همزمان با دهه کرامت

اجرای طرح «سلام بر امام» با محور زیارت از راه دور امام رضا(ع) در روزهای چهارشنبه، همزمان با دهه کرامت در همه مراکز و اماکن مذهبی آغاز شد.

خبرگزاری شبستان، گروه قرآن و معارف: اجرای طرح «سلام بر امام» از دهه کرامت سال جاری (از پنجشنبه، ۱۳ تیرماه) در همه مراکز و اماکن مذهبی کشور توسط سازمان تبلیغات اسلامی آغاز شد.

بنابر این گزارش، این طرح در روزهای چهارشنبه که روز زیارت مخصوصه امام رضا (ع) است، با نیت زیارت از راه دور امام هشتم (ع) در تمامی مراکز و اماکن مذهبی کشور اعم از امامزادگان و مساجد و… با قرائت زیارت امین الله اجرای می شود.

این زیارتنامه توسط امام زین‌العابدین (ع)، خطاب به امیر مؤمنان علی (ع) انشاء شده و از بهترین زیارت‌نامه‌ها است و به فرموده امام باقر (ع) می‌توان آن را در تمام زیارتگاه‌های ائمه (ع) قرائت کرد.

در زیارت از راه دور انسان به وسیله خواندن زیارتنامه از مکان‌های دور، اهدای درود و صلوات به ارواح مطهر ائمه(ع)، با آن بزرگان ارتباط قلبی برقرار می‌کند و به واسطه آنان، از درگاه حق تعالی رفع حاجت و نیاز خود را می‌خواهد. حضرت رسول (ص) فرموده اند: هرکس از کنار قبرم بر من سلام دهد، آن را می شنوم و هرکس از دور بر من سلام دهد، آن را به من می‌رسانند.

همچنین امام صادق (ع) فرمودند: هرگاه (زیارت) بر یکی از شما سخت و طاقت فرسا بود و خانه اش هم دور بود، پس بر بام خانه اش بالا رود و دو رکعت نماز بخواند و با سلام دادن به قبر ما اشاره و قصد کند، یقیناً سلام او به ما می‌رسد.

حضور در مشاهد بر زیارت از راه دور فضیلت بیشتری دارد؛ ولی از آنجا که برای همگان در همه ی زمان‌ها، به ویژه در زمان‌های زیارتی خاص ائمه، امکان حضور در مشاهد مشرفه وجود ندارد، می‌توان این ارتباط روحی را از نقاط دور دست نیز ایجاد کرد و چه بسا کسانی که ارتباط و اتصالشان از دور به مراتب قوی‌تر و برتر از برخی کسانی است که بدون رعایت آداب و کسب معرفت لازم در بارگاه ائمه حضور می‌یابند.

بنابر این گزارش طرح «سلام بر امام» قرائت زیارت امین الله در چهارشنبه‌های هر هفته در اماکن و مراکز مذهبی کشور، با هدف زیارت از راه دور امام رضا (ع) از دهه کرامت کلید خورده است.

منبع
خبرگزاری شبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا