حرم مطهررضوی گلباران شد/ طنین نجوای عاشقان اهل بیت(ع) درحرم قدسی

به مناسبت میلاد باسعادت امام جواد(ع)؛

مشهد- همزمان با برپایی جشن میلاد باسعادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت جواد(ع) با حضور صدها زائر و مجاور، حرم مطهر رضوی گلباران شد.

به گزارش خبرنگار مهر، زائران و مجاوران حرم رضوی مقارن ساعت ۲۱ شامگاه یکشنبه در تجمعی باشکوه در عرصه میدان شهدای مشهد مقدس در حالی که شاخه های گل محمدی و گلایول در دست داشتند در مراسم مولود خوانی و جشن میلاد امام جواد(ع) شرکت کردند.

زائران و مجاوران حرم رضوی سپس با پای پیاده فاصله میدان شهدا تا حرم رضوی را پیمودند تا ولادت امام جواد(ع) را به ساحت مقدس امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) و امام عصر(عج) تبریک و تهنیت عرض کنند.

در این مراسم زائران و مجاوران حرم رضوی ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت میلاد با سعادت نهمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت با بهره گیری از سه هزار شاخه گل پنجره فولاد در صحن جمهوری اسلامی را گلباران کردند.

شامگاه یکشنبه در حالیکه بوی مشک و عود در صحن و سرای آستان ملک پاسبان رضوی پیچیده بود زمزمه شکر عاشقان ایزد متعال، صدای نجواهای دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در حرم قدسی طنین انداز شد.

مراسم محوری جشن میلاد امام جواد (ع) شامگاه یکشنبه در رواق امام خمینی (رهحرم مطهر رضوی برگزار شد که در آن ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مولودی خوانی پرداختند و حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد باقر موسوی شاهرودی با موضوع«سنت و سیره» امام محمد تقی(ع) به تبیین و معرفی جایگاه آن امام همام پرداخت.

در این شب باشکوه مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در مدح و ثنای فرزند بزرگوار امام رضا(ع) به مدیحه سرایی پرداختند و جمعی از خادمان بارگاه منور رضوی در ایستگاه جواد الائمه(ع) در ورودی باب الجواد(ع) حرم مطهر امام رضا(ع) از زائران و مجاوران با شیرینی پذیرایی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، نورافشانی و توزیع سربندهایی با عنوان «یا جوادالائمه ادرکنی»، برگزاری مراسم مداحی و مسابقه فرهنگی و همچنین تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم از جمله برنامه هایی بود که شامگاه یک شنبه در میدان شهدای مشهدبا حضور خیل عظیمی از عاشقان و دوستداران اهل بیت(ع) به مرحله اجرا درآمد.

گفتنی است بارگاه منور رضوی همزمان با شب میلاد فرزند بزرگوار ثامن الحجج(ع) میعادگاه هزاران زائر و مجاوری بود که از راه دور و نزدیک برای تبریک فرا رسیدن سالروز میلاد کریمه اهل بیت (ع) به این مکان مقدس آمده بودند تا این شب و روز مبارک را به ساحت مقدس حضرت امام رضا (ع) تبریک و تهنیت عرض کنند.

منبع
خبرگزاری مهر
دکمه بازگشت به بالا