اقامه‌نمازجماعت‌ظهرعاشورابه‌امامت‌آیت‌الله‌سعیدی

مسئول کانون جوادالائمه(ع) مشهد گفت: همزمان با عاشورای حسینی نماز جماعت به امامت آیت الله سعیدی؛ امام جمعه قم و تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) در چهارراه شهدا مشهد اقامه می شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم اظهار داشت: امسال به همت بسیجیان هیئت و کانون جوادالائمه(ع) نماز جماعت ظهر عاشورا با حضور خیل عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) و به یاد آخرین نماز سیدالشهدا و یاران وفادارشان در چهارراه شهدا مشهد اقامه می‌شود.

به گفته رجب‌پور به دلیل واقع شدن تاسوعای حسینی در روز جمعه و اقامه نماز جمعه، در این روز نماز خیابانی اقامه نمی‌شود.

مسئول هیئت و کانون جوادالائمه(ع) همچنین به فعالیت کمپین «یاثارالله(ع)» با محوریت اهدای خون در ظهر عاشورای حسینی توسط این مجموعه اشاره و عنوان کرد: اهدای خون در ظهر عاشورای حسینی یکی از حرکت‌هایی بود که با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون و مقابله با برخی رسوم غلط در عزاداری‌ها از چند سال قبل در این هیئت آغاز شد و امسال نیز همزمان با روز عاشورای حسینی انجام خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر استقبال خوبی از اهدای خون توسط هیئت‌های مذهبی صورت گرفته و امیدواریم با فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی و ترویجی که کانون جوادالائمه(ع) در این زمینه آغاز کرده، شاهد گسترش بیش از پیش این فرهنگ و سنت حسنه باشیم.

به گفته رجب‌پور بعد از اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا جمعی از اعضای هیئت جوادالائمه(ع) با حضور در پایگاه اهدای خون مستقر در میدان شهدا مشهد نسبت به این عمل خیر اقدام می کنند.

منبع
قدس آنلاین
دکمه بازگشت به بالا