اقامه نماز ظهر عاشورا به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی در مشهد

خبرگزاری رسا ـ نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران حسینی به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی امام جمعه قم در چهارراه شهدای مشهد مقدس اقامه می شود.

به گزارش خبرگزاری رسا در مشهد، همزمان با عاشورای حسینی نماز جماعت با شکوهی به یاد نماز جماعت ظهر عاشواری ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایشان و به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی، امام جمعه قم و تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) در چهارراه شهدا مشهد اقامه می شود.

مسؤول هیأت و کانون جوادالائمه(ع) به سابقه چندین ساله اقامه نمازهای جماعت خیابانی در روزهای تاسوعا و عاشورا اشاره و عنوان کرد: امسال نیز به همت بسیجیان هیأت و کانون جوادالائمه(ع) نماز جماعت ظهر عاشورا با حضور خیل عزاداران ابا عبدالله الحسین(ع) و به یاد آخرین نماز سید الشهدا و یاران وفادارشان در چهارراه شهدا مشهد اقامه خواهد شد.

به گفته مهدی رجب پور به دلیل واقع شدن تاسوعای حسینی در روز جمعه و اقامه نماز جمعه، در این روز نماز خیابانی اقامه نمی شود.

مسؤول هیأت و کانون جوادالائمه(ع) هم چنین به فعالیت کمپین «یاثارالله(ع)» با محوریت اهدای خون در ظهر عاشورای حسینی از سوی این مجموعه اشاره و عنوان کرد: اهدای خون در ظهر عاشورای حسینی یکی از حرکت هایی بود که با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون و مقابله با برخی رسوم غلط در عزاداری ها از چند سال قبل در این هیئت آغاز شد و امسال نیز همزمان با روز عاشورای حسینی انجام خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه طی سال های اخیر استقبال خوبی از اهدای خون از سوی هیأت های مذهبی صورت گرفته وامیدواریم با فعالیت های فرهنگی و تبلیغی و ترویجی که کانون جوادالائمه(ع) در این زمینه آغاز کرده، شاهد گسترش بیش از پیش این فرهنگ و سنت حسنه باشیم.

به گفته رجب پور بعد از اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا جمعی از اعضای هیأت جوادالائمه(ع) با حضور در پایگاه اهدای خون مستقر در میدان شهدا مشهد نسبت به این عمل خیر اقدام می کنند.

منبع
خبرگزاری رسا
دکمه بازگشت به بالا