تشریح برنامه های هیأت و کانون جوادالائمه ویژه محرم

خبرگزاری رسا ـ همزمان با دهه اول ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، هیأت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) میزبان مراسم و برنامه های گوناگون عزاداری است.

 

به گزارش خبرگزاری رسا در مشهد،هیأت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) اظهار کرد: برگزاری مراسم عزاداری با سخنرانی حجج اسلام موسوی فر و امانی و مداحی جواد جرجانی یکی از برنامه های هیئت جوادالائمه(ع) در دهه اول محرم است که در پنج شب پایانی این دهه هر شب از ساعت ۲۱ در مسجد جوادالائمه(ع) واقع در ضلع جنوبی میدان شهدا مشهد برگزار می شود.

اقامه نماز ظهر عاشورا

مهدی رجب پور هم چنین به سابقه چندین ساله اقامه نمازهای جماعت خیابانی در روزهای تاسوعا و عاشورا اشاره و عنوان کرد: امسال نیز به همت بسیجیان هیئت و کانون جوادالائمه(ع) نماز جماعت ظهر عاشورا با حضور خیل عزاداران ابا عبدالله الحسین(ع) و به یاد آخرین نماز سید الشهدا و یاران وفادارشان د رچهارراه شهدا مشهد اقامه می شود.

به گفته وی به دلیل واقع شدن تاسوعای حسینی در روز جمعه و اقامه نماز جمعه، در این روز نماز خیابانی اقامه نمی شود.

مسؤول هیأت و کانون جوادالائمه(ع) هم چنین به برنامه اهدای خون گروهی اعضای این هیأت اشاره و عنوان کرد: این اقدام یکی از حرکت هایی بود که با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون و مقابله با برخی رسوم غلط در عزاداری ها از چند سال قبل در این هیئت آغاز شد و امسال نیز همزمان با روز عاشورای حسینی انجام می شود.

وی افزود: خوشبختانه طی سال های اخیر استقبال خوبی از اهدای خون از سوی هیأت های مذهبی صورت گرفته وامیدواریم با فعالیت های فرهنگی و تبلیغی و ترویجی که کانون جوادالائمه(ع) در این زمینه آغاز کرده، شاهد گسترش بیش از پیش این فرهنگ و سنت حسنه باشیم.

مسؤول هیأت و کانون جوادالائمه(ع) یادآور شد: جلسات هفتگی هیئت جوادالائمه(ع) تا پایان ماه های محرم و صفر سه شنبه شب ها در مسجد جوادالائمه(ع) برگزار می شود.

منبع
خبرگزاری رسا
دکمه بازگشت به بالا