هیات مذهبی جوادالائمه در مشهد ۹ زندانی را آزاد کرد

مسوول هیات و کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) مشهد گفت: این هیات با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان و با هماهنگی سازمان زندانها در قالب پویش “در پناه جواد الائمه (ع) باشیم”، ۹ زندانی جرایم غیر عمد را آزاد کرد.

به گزارش صبح مشهد، مهدی رجب پور روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع بدهی این زندانیان ۳۹۰ میلون ریال بود که به کمک خیران تامین شد و این زندانیان امروز آزاد شدند. این اقدام در پیشواز از نهم آذر ماه و با نام امام جواد (ع) انجام شد.

وی با بیان اینکه از نهم آذر امسال تا چهارم اسفند که سالروز ولادت حضرت امام جواد (ع) است ۹ برنامه مختلف اجرا می‌شود ادامه داد: از جمله این برنامه‌ها طرح پسران آسمانی است و در این راستا به فرزندانی که از نهم تا نوزدهم آذر ماه متولد و نام آنها جواد، محمدجواد، تقی و محمدتقی باشد یا دخترانی که به نام معصومه نامگذاری شوند هدایایی ارسال خواهد شد.

مسوول هیات و کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) مشهد گفت: برای برخورداری از این هدایا والدین این فرزندان در هر جای کشور باید به سرشماره ۱۰۰۰۱۷۷۶ پیامک کنند که برای دریافت تصویر شناسنامه با آنان تماس گرفته خواهد شد.

وی افزود: طرح مائده آسمانی نیز از دیگر برنامه‌ها است که از خانواده ها درخواست می‌کنیم هر خانواده علاقه‌مند ۹ پرس غذا برای نیازمندان تهیه و توزیع کند.

رجب پور ادامه داد: تامین نیاز معیشتی ۹ خانواده محروم به مدت ۹ ماه و ارتباط تصویری در ساعت ۹ صبح و ۹ شب نهم آذر با کاظمین از دیگر برنامه‌های این هیات است.

پنج هزار هیات مذهبی در خراسان رضوی فعالیت دارند. محل فعالیت ۲ هزار و ۵۰۰ هیات از این تعداد کلانشهر مشهد است. همچنین “شورای هیاتهای مذهبی بانوان خراسان رضوی” با هزار و ۱۰۰ هیات در این استان فعالیت دارد.

منبع
پایگاه خبری صبح مشهد
دکمه بازگشت به بالا