شهر امام رضا(ع) باید درهمه مراسم های مذهبی متفاوت باشد

دبیرستاد مردمی اجتماع عزاداران شهادت امام جواد (ع) ومسئول کانون فرهنگی جواد الائمه گفت: شهر امام رضا(ع) باید درهمه ولادت ها و شهادت ها و مراسم های مذهبی متفاوت باشد.

به گزارش خبرنگار صبح مشهد؛ اجتماع عزاداران امام جواد(ع) صبح جمعه در میدان شهدای مشهد مقدس برگزار شد.

دبیر ستاد مردمی اجتماع عزاداران امام جواد(ع) اظهار کرد: شهر امام رضا(ع) باید درهمه ولادت ها وشهادت ها متفاوت باشد.

مهدی رجب پور ادامه داد: به فرموده امام رضا(ع) “میوه ی دل من امام جواد(ع) است “و امام رضا(ع) به امام جواد(ع) علاقه زیادی داشتند و شیعیان برای رفع مشکلات دنیای خود به این امام بزرگوار متوسل می شوند.

وی افزود: از دیدگاه بنده حضرت امام رضا(ع) از مجاوارن مشهدی ها و همچنین مردم ایران توقع دارند تا سخنان گهربار و سبک زندگی این امام بزرگوار را ترویج کنیم.

رجب پور گفت: ستاد مردمی شهادت امام جواد(ع) برهمین اساس شکل گرفت که در این راستا ظرفیت های تشکل های مردمی کمک بسیار خوبی کردند تا این اجتماع جوادیون برگزار شود.

وی بیان کرد: این مراسم با  تلاوت قرآن و قرائت حدیث شریف کسا و با حضور مداحان برجسته کشور از جمله احمد واعظی برگزار شد.

وی عنوان کرد:  عزاداران اجتماع جوادیون پس از برگزاری مراسم به سمت حرم مطهر حضرت رضا(ع)مشرف شدند و همزمان با این عزاداری متمرکز در نماز جمعه شرکت کردند.

وی با بیان اینکه این مراسم یک برنامه عبادی وسیاسی است؛ افزود: از همه شهروندان و زائران شهر مشهد با اطلاع رسانی گسترده در رسانه ها، شبکه های اجتماعی و تبلیغات محیطی برای شرکت در این مراسم دعوت شده است.

منبع
پایگاه خبری صبح مشهد
دکمه بازگشت به بالا