اجتماع عزاداران حضرت جوادالائمه(ع) در میدان شهدا مشهد

همزمان با سالروز شهادت ابن الرضا(ع)؛ حضرت جوادالائمه(ع) زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی پس از تجمع در میدان شهدای مشهد مقدس، در قالب کاروان عزا به حرم مطهر حضرت رضا(ع) مشرف می شوند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهادت امام جواد(ع) در مشهد گفت: این مراسم ساعت ۹ صبح روز جمعه دوازدهم شهریور در عرصه میدان شهدای مشهد مقدس آغاز می شود.

مهدی رجب پور با بیان اینکه سخنران این مراسم آیت الله علم الهدی؛ نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد مقدس هستند، اظهار کرد: حاج احمد واعظی و کربلایی جواد قربان پور هم ذاکرانی هستند که در این مراسم به مدیحه سرایی خواهند پرداخت.

وی با اشاره به اینکه این مراسم سال های گذشته در شب شهادت امام جواد (ع) برگزار می شد، افزود: در سال جاری اما با توجه به مصادف شدن روز شهادت امام جواد(ع) با روز جمعه، این مراسم به صبح روز شهادت منتقل شد.

رجب پور همچنین با تاکید بر اینکه مشهدالرضا(ع) شهری است که به واسطه وجود مبارک حضرت رضا(ع) هویت یافته است، گفت: از این رو بزرگداشت ایام شهادت فرزند این امام بزرگوار در این شهر نیز باید با شکوه هر چه تمام و با همراهی و همیاری اقشار مختلف مردم انجام شود.

وی هم چنین ضمن دعوت از عموم مردم برای حضور پر شور در این مراسم، تصریح کرد: صاحب اصلی عزای شهادت امام جواد(ع)، پدر بزرگوار ایشان حضرت رضا(ع) هستند و به همین دلیل زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) باید با شکوه بیشتری این مراسم را برگزار کنند.

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) با اشاره به حضور تشکل های فرهنگی و نمایندگان برخی نهادهای استان در ستاد مردمی بزرگداشت شهادت جوادالائمه(ع)، گفت: اولین هدف ما این بود که سراسر مشهد مقدس در ایام شهادت امام جواد(ع) رنگ و بوی عزا به خود بگیرد و از این رو به برگزاری جلسات عزاداری و محافل تبیین معارف و سیره زندگی جوادالائمه(ع) و هم چنین فضا آرایی در سراسر شهر مشهد توجه شده است.

رجب‌پور افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) به نشانی۳raj.ir سایر اطلاعات مربوط به برنامه‌های ویژه بزرگداشت ایام شهادت امام جواد(ع) را مشاهده کنند.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
دکمه بازگشت به بالا