حرکت کاروان شادی هزار خودرویی در شب ولادت حضرت علی(ع)/ مشهد غرق شادی می‌شود

مسؤول روابط عمومی امور مساجد خراسان با بیان اینکه برنامه‌ ویژه‌ای برای شب ولادت امیرالمومنین(ع) در مشهد در نظر داریم، گفت: کاروان شادی هزار خودرویی در این شب با پخش مولودی شور و نشاطی خاص در شهر ایجاد می‌کند.

مهدی رجب‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در خصوص مراسم ویژه شب ولادت امیرالمومنین(ع) اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و مشکلاتی که به‌وجود آورده همه ما ملزم به رعایت بهداشت هستیم و لغو شدن تجمع‌ها برای جلوگیری و کنترل شیوع کرونا اعیاد مذهبی را نیز تحت‌ الشعاع قرار داده است که در این زمینه دو اتفاق رقم خورد.

مسؤول روابط عمومی امور مساجد خراسان با اشاره به ولادت جوادالائمه(ع) گفت: طی برنامه‌ای که در نظر گرفتیم، شب گذشته ۱۴ نقطه از شهر مشهد نور باران و نورافشانی شد که میدان شهدا، احمدآباد، سیس‌آباد، میدان ۱۵ خرداد و حر از جمله این مناطق بود.

وی افزود: علاوه بر نورافشانی، ماشین‌نویسی و توزیع ماسک رایگان نیز در کنار این جشن صورت گرفت.

رجب‌پور با بیان اینکه دیگر مسؤولان استان نیز به شاد بودن شهر امام رضا(ع) در شب ولادت امیرالمومنین(ع) تاکید داشته‌اند، تصمیم به برپایی جشنی بدون تجمع گرفتیم، عنوان کرد: بنا شد در شب ۱۳ رجب کاروان‌های شادی در مشهد راه بیفتد و فضای شاد و با نشاطی را در شهر رقم بزند.

مسؤول روابط عمومی امور مساجد خراسان یادآور شد: ما در مشهد حدود هزار مسجد داریم و هر یک از این مساجد موظف شدند یک کاروان شادی خودرویی را رأس ساعت هشت شب راه بیاندازند.

وی با بیان اینکه تا کنون ۵۰۰ مسجد اعلام آمادگی کردند و به این طرح پیوستند، گفت: ان‌شاءالله تا شب ولادت امیرالمومنین(علیه‌السلام) دیگر مساجد هم اعلام آمادگی می‌کنند و از مساجد و پایگاه‌های بسیج این کاروان خودرویی شکل می‌گیرد و هر کاروان محله خود را پوشش می‌دهد.

رجب‌پور در خصوص برنامه‌های این کاروان‌های شادی اعلام کرد: ما محتوای خاصی شامل مداحی یکسانی را آماده کردیم که در اختیار مساجد و پایگاه‌ها قرار می‌دهیم و آن‌ها نیز با یک باند و بلندگو به جمع کاروان شادی می‌پیوندند.

مسؤول روابط عمومی امور مساجد خراسان متذکر شد: تفاوت ما با کشور چین این است که آن‌ها امام رضا(ع) ندارند، معتقدم اگر قرار است اتفاقی رخ دهد در همین اعیاد و با توسل مردم در شب ولادت امیرالمومنین(ع) رخ می‌دهد.

منبع
خبرگزاری فارسباشگاه خبرنگاران جوانخبر فارسیidat.irسایت قطرهخبربانخبرگزاری رضویسایت فیدیک
دکمه بازگشت به بالا