حرم مطهر رضوی گلباران می شود

 

دبیر ستاد مردمی میلاد امام جواد(ع) گفت: مراسم گلباران حرم مطهر رضوی در شب میلاد امام جواد(ع)، یکشنبه ۲۹ فروردین ماه همزمان با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام و المسلمین معادی رئیس ستاد ائمه جمعه استان خراسان رضوی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مهدی رجب پور صبح امروز در نشستی خبری در محل مسجد جواد الائمه(ع) میدان شهدای مشهد افزود: برنامه نورافشانی، توزیع چندین هزار گل و شیرینی و شربت و سربندهای منقش به نام حضرت امام جواد(ع)، مداحی، اجرای برنامه های شاد معنوی، تجلیل از خانواده های شهدای مدافعین حرم با حضور هیئات مذهبی، مردم و مسئولان مشهد برگزار می شود.

وی تصریح کرد: ۳۰ دستگاه اتوبوس از شعب هیئت جوادالائمه(ع) در حاشیه شهر مشهد از مهرآباد، سیس آباد، جاهدشهر و عباس آباد حضور دارند که با همکاری اعضا حدود ۳۰ هیئت و تشکل مردمی مراسم باشکوهی را رقم خواهند زد.

رجب پور خاطرنشان کرد: جریان سازی و فضاسازی شهری در قالب اکران شهری، توزیع پوستر در تشکل های فرهنگی و هیئات سراسر شهر مشهد، ارسال پیامک انبوه، زیرنویس تلویزیون، اعلام در نماز جمعه، صورت پذیرفته است.

وی با اشاره به حضور میهمانان ویژه از سراسر کشور ائم از ۳۰۰ زیارت اولی از یزد، ۲۲ زوج جوان از استان کرمان، اضافه کرد: همچنین همزمان با این مراسم مسابقه طبخ کیک بین بانوان مشهدی برگزار می شود که شرکت کنندگان بایستی کیک های پخت شده را ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۲۹ فروردین ماه قبل از شروع مراسم به واحد مستقر در عرصه میدان شهدا اهدا نمایند تا پس از داوری، کیک ها بین حاضرین توزیع شود.

دبیر ستاد مردمی میلاد امام جواد(ع) گفت: شهر امام رضا(ع) در شب میلاد یگانه فرزند ایشان باید متفاوت باشد و جریان سازی تمام تشکل های فرهنگی و لادت امام جواد(ع) می تواند الگویی برای شادی بی گناه باشد.

رجب پور همچنین از تامین بیش از ۳۰ دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی شرکت‌کنندگان در این مراسم از مناطق حاشیه شهر مشهد خبر داد.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه چهل حدیث گهربار از فرمایشات امام جواد(ع) در این شب افزود: اعضای ستاد برگزاری جشن های مردمی میلاد امام جواد(ع) با آیت الله علم الهدی در روز دوشنبه همزمان با نماز ظهر و عصر میلاد امام جواد(ع) دیدار خواهند کرد.

منبع
خبرگزاری برنا
دکمه بازگشت به بالا