جشن ازدواج ۱۱۰ زوج مسجدی در مشهد برگزار می شود

همزمان با شب عید سعید غدیر خم، جشن بزرگ مردمی همراه با مراسم ازدواج ۱۱۰ زوج مسجدی از استان کرمان در مشهد مقدس برگزار می شود.

مسئول کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) در گفتگو با خبرنگار برنا در مشهد با اشاره به تاکیدات اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مبنی بر گرامیداشت عید سعید غدیر، گفت: عید سعید غدیر بزرگترین عید امت رسول الله(ص) به حساب می آید و ما باید با شکوه هرچه بیشتر این مناسبت مهم را گرامی بداریم. چرا که در ابتدای اسلام نیز اگر آن طور که باید و شاید به غدیر، پیام غدیر و دستورات رسول مکرم اسلام(ص) در این روز توجه می شد، انحراف و اختلافی در امت اسلامی به وجود نمی آمد.

وی با بیان اینکه سرخی گودی قتلگاه به دلیل نادیده گرفتن سبزی برکه غدیر به وجود آمد، تصریح کرد: اولویت امروز ما باید بزرگداشت عید سعید غدیر باشد و بعد از آن باید به عزاداری ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان بپردازیم.

رجب پور سپس درباره جشن غدیر کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) توضیح داد: این مراسم دوشنبه مصادف با شب عید سعید غدیر از ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شهدا گلشهر واقع در بزرگراه شهید بابا نظر ۶۶ آغاز می شود

به گفته وی اجرای این مراسم را سید جواد هاشمی بر عهده دارد و حجت الاسلام و المسلمین برمایی به عنوان سخنران در این برنامه حضور خواهند یافت.

رجب پور هم چنین از اجرای برنامه ها متنوع و جذاب در این مراسم خبر داد و افزود: قرائت خطبه عقد زوج های جوانی که بسیاری از آن ها برای اولین بار از شهرستان کهنوج استان کرمان به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف می شوند، یکی از مهم ترین بخش های این برنامه خواهد بود. هم چنین در این مراسم از مدیحه سرایی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و اجرای برنامه توسط گروه های تواشیح و همخوانی نیز بهره مند می شویم.

منبع
خبرگزاری برنا
دکمه بازگشت به بالا