گزارش – پویش نامگذاری (روز پسر) ۷ هزارتایی شد- مطالبه به شورای فرهنگ عمومی رسید

سرویس فرهنگ و هنر – اعضای هیأت و کانون فرهنگی هنری حضرت جوادالائمه(ع) مشهد در سامانه فارس من مطالبه‌ای ثبت کردند تا روز میلاد امام جواد(ع) روز پسر نامگذاری شود. این مطالبه در حال حاضر به ۷ هزار امضا رسیده است.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس – خبرنگار حوزه فرهنگ عمومی هیأت و کانون فرهنگی هنری حضرت جوادالائمه(ع) مشهد که جمع هیأتی و علاقه مند به اهل بیت(ع) هستند و در سال ۹۹ و روز ۹۹/۹/۹ که بسیاری تلاش می کردند، فرزند خود را در این روز به دنیا آورند، پویش نامگذاری فرزندان به نام جواد و همچنین ۸ برنامه دیگر را اجرایی کردند؛ امسال به مناسبت روز میلاد این حضرت پویشی را کلید زدند تا روز ولادت امام جواد(ع) به نام روز پسر در تقویم رسمی کشور به ثبت برسد. این پویش را اینجا بخوانید.

هدف اصلی ما شاد کردن دل امام رضا(ع) است

مهدی رجب پور، مدیر این هیأت و کانون فرهنگی در گفت وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه هدف اصلی ما در پیگیری این پویش در درجه اول شاد کردن دل امام رضا(ع) است اظهارداشت: به پسر هدیه بدهی، دل پدر و مادرش را شاد کرده ای و چه هدیه ای بهتر از این که پسرها در روز ولادت امام جواد علیه السلام و با نام مبارک او، هدیه بگیرند.

 

وی افزود: در تقویم ایرانی، روزهایی به نام جوان، دانش آموز و دختر داریم و جای روز پسر، خالی است. بنابراین خوب است که «روز پسر» هم داشته باشیم. این نامگذاری که با عقاید دینی و اعتقادات مذهبی ما آغشته است، می تواند روی مسائلی که پسر جوان با آن سروکار دارد، اثر بگذارد. مثلاً روز دختر که به مناسبت ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها انتخاب شده، حتی غیرمذهبی ها هم آن روز را جشن می گیرند و روز دختر را برای خودشان گرامی می دارند. احتمالاً دلیل جشن و سرور آن ها ابتدا به خاطر دخترانشان باشد و سپس میلاد کریمه اهل بیت علیهم السلام. اگر چنین روزی به نام «روز دختر» ثبت نمی شد، همین قدر هم در کشور ما از حضرت معصومه سلام الله علیها یاد نمی کردیم.

صدای مخاطبان فارس در خصوص نامگذاری این روز

حمایت ۷ هزار نفر از نامگذاری روز پسر

پویش ثبت شده این جمع هیأتی و مسجدی در خبرگزاری فارس در حال حاضر به ۷ هزار امضا رسیده است که برای پیگیری این نامگذاری خبرگزاری فارس روند را از شورای فرهنگ عمومی کشور مطالبه کرده است.

منبع
برخط نیوز
دکمه بازگشت به بالا