کُلُّ یَومٍ عاشورا،کُلُّ أرضٍ کَربَلا

برنامه های تاسوعا وعاشورای حسینی 1401

رجب‌پور از اجرای پویش «یاثارالله(ع)» با محور اهدای خون و همزمان با صبح عاشورا خبر داد و گفت: اقامه نماز ظهر عاشورا با شرکت بیش از ۵ هزار نفر و برگزاری مراسم خیمه‌سوزان از دیگر برنامه‌های کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) برای عاشورای حسینی است.

 

 

«مهدی رجب‌پور» با اشاره به برگزاری عزاداری های دهه اول محرم حسینی به همت بچه های کانون فرهنگی هنری «جوادالائمه(ع)»، اظهار کرد: از شب اول محرم بچه های مسجد همراه با خانواده های خود در این عزاداری ها که تا ۱۸ مرداد ادامه دارد، شرکت کرده اند.

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) با بیان اینکه در کنار عزاداری و اطعام، از کار فرهنگی غفلت نکرده ایم، گفت: در این راستا و به منظور مقابله با بدعت هایی همچون قمه زنی که باعث وهن شیعه می شود، طرح نذر خون با عنوان پویش «یاثارالله(ع)» را همزمان با صبح عاشورا اجرا می کنیم. در این طرح بچه های مسجد از ساعت ۱۰ صبح روز عاشورا در پایگاه اهدای خون میدان شهدای مشهد حضور یافته و خون اهدا می کنند.

وی اقامه باشکوه نماز ظهر عاشورا را دیگر برنامه این کانون مسجدی معرفی کرد و افزود: امام حسین(ع) شهید نماز هستند و حتی در روز عاشورا و در بحبوحه جنگ و جهاد نماز را اول وقت اقامه کردند لذا با تاسی به سیره ایشان، نماز جماعت ظهور عاشورا در چهارراه شهدای مشهد و در جوار حرم مطهر رضوی برگزار می شود؛ پیش بینی می کنیم بیش از پنج هزار نفر در این نماز شرکت کنند.

رجب‌پور با بیان اینکه برنامه اطعام عزاداران حسینی نیز در ظهر عاشورا اجرا می شود، گفت: پیش بینی طبخ و توزیع پنج هزار پرس شله‌مشهدی را کرده ایم.

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) با بیان اینکه علاوه بر این اطعام عزاداران حسینی در شب های دهه اول محرم حسینی نیز انجام شده و می شود، تاکید کرد: هزینه این اطعام ها توسط مردم و خیران و بچه های مسجد تامین می شود، چنان که هر شب هر دو سه خانواده همراه و هم‌افزا شده و حدود ۵۰۰ نفر از عزاداران حسینی را اطعام می کنند.

دکمه بازگشت به بالا