آزادی ۹ زندانی معسر به مناسبت روز ارادت به امام جواد(ع) در ۹۹/۹/۹

مسؤول هیئت و کانون جوادالائمه(ع) از آزادی ۹ نفر از زندانیان نیازمند جرائم مالی در آستانه روز ارادت به امام جواد(ع) مورخ ۹۹/۹/۹ خبر داد.

مهدی رجب پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: ظهر امروز در آستانه تاریخ ۹/۹/ ۹۹ که روز ارادت به امام جواد(ع) نامگذاری کردیم ۹ نفر از زندانیان معسر جرائم مالی را از زندان مشهد آزاد کردیم.

مسؤول هیات و کانون جواد الائمه(ع) مشهد در شرح این نام‌گذاری گفت: روز ۸/ ۸/ ۸۸ روز میلاد امام رضا(ع) بود؛ اما روز ۹/ ۹/ ۹۹ روز ولادت حضرت جوادلائمه نیست و به همین خاطر این روز را روز ارادت به محضر این امام همام نامگذاری کردیم و ۹ برنامه برای آن در نظر گرفتیم که آزادی زندانیان یکی از این برنامه هاست.

وی با بیان اینکه مبلغی که برای آزادی زندانیان هزینه شد مجموعا ۳۹ میلیون تومان بود و توسط خیرین هیئت و کانون جوادالائمه(ع) تامین شد، خاطرنشان کرد: این ۹ زندانی افراد معسر و نیازمند بودند که به خاطر مشکلات مالی در حبس به سر می‌بردند بعضی از این افراد برای مبالغ کمی مثل سه یا چهار میلیون چهار یا پنج سال است در زندان بودند.

مسؤول هیات و کانون جواد الائمه(ع) مشهد، در ادامه عنوان کرد: یکی دیگر از طرح‌هایی که برای این تاریخ در نظر گرفته ایم طرح «مائده آسمانی» است که طی آن از خانواده‌های ایرانی که امکانش را دارند می‌خواهیم با تهیه ۹ پرس غذای گرم به نیت امام جواد(ع)، ۹ فرد محروم و نیازمند را اطعام کنند.

طرح تجلیل از نیروهای خدماتی بیمارستان‌های کرونایی نیز از دیگر طرح‌های این روز بود که رجب پور به آن اشاره کرد.

وی افزود: طرح «پسران آسمانی» دیگر طرح ما برای این روز خاص است که طی آن به پدر و مادرهایی که نام فرزند پسرشان که از ۹۹/۹/۹ تا ۹۹/۹/۱۹ به دنیا بیایند را «جواد»، «محمدجواد» و «محمدتقی» بگذارند هدیه‌ای تعلق خواهد گرفت.

مسؤول هیات و کانون جواد الائمه(ع) مشهد با اشاره به اینکه این طرح در ۹ زایشگاه مشهد با مرکزیت زایشگاه جوادالائمه در خیابان طبرسی است، افزود: همچنین طی توافقی که با زایشگاه‌ها کرده ایم هر کسی که اسم فرزندش را یکی از سه اسم مذکور بگذارد شامل تخفیف ۹ درصدی هزینه زایمان می‌شود که یا از طرف بیمارستان این تخفیف صورت می‌گیرد یا ما هزینه ۹ درصد را پرداخت می‌کنیم.

رجب پور گفت: در طرح مواسات نیز که به مناسبت این روز برگزار می‌شود به ۹۹ خانواده محروم تحت پوشش، سرکشی و کمک می‌کنیم.

گفتنی است؛ طرح پرسمان ۹۹( برگزاری مسابقه برای سبک زندگی امام جواد)، ارتباط زنده در ساعت ۹ صبح و ۹ شب فردا با حرم مطهر امام جواد در کاظمین، طرح «در پناه جوادالائمه» و تجلیل از ۹ نفر از خادم الجوادهای افتخاری در کل کشور دیگر برنامه‌های این هیات است.

منبع
خبرگزاری فارس
دکمه بازگشت به بالا