همراهی حدود ۶۰ درصد مساجد مشهد مقدس با طرح ملی سلام بر امام / مرحله ملی طرح همزمان با عید سعید غدیر آغاز می شود

دبیر اجرایی طرح ملی سلام بر امام با بیان اینکه این طرح در حال حاضر در حدود ۶۰ درصد مساجد مشهد مقدس اجرا می شود، گفت: همزمان با عید سعید غدیر موج دوم اجرای طرح سلام بر امام در گستره ملی آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به حضور سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر در مشهد مقدس، افزود: طبق آمارها میانگین حضور زائران در مشهد مقدس بین سه تا چهار روز است. این موضوع نشان می دهد که زائران حضرت رضا علیه السلام که به مشهد مشرف می شوند نیز ۳۶۱ روز سال در مشهد مقدس حضور ندارند و میلیون ها ارادتمند حضرت نیز توفیق تشرف برایشان فراهم نمی شود.

رجب پور با اشاره به برکات گوناگون زیارت حضرت رضا علیه السلام که در روایات متعدد مورد اشاره واقع شده، عنوان کرد: روزهای چهارشنبه در ایام هفته به عنوان روز زیارتی امام رضا علیه السلام شناخته می شود و قرائت زیارت امین الله در مساجد، بقاع متبرکه، دانشگاه ها، مدارس، پادگان ها و دیگر مراکز عمومی همزمان با حرم مطهر رضوی، می‎تواند بستری را فراهم کند که همه ارادتمندان حضرت از جای جای ایران اسلامی از برکات زیارت امام هشتم بهره مند شوند.

دبیر اجرایی طرح سلام بر امام با اشاره به آغاز فعالیت این طرح در دهه کرامت سال ۹۶، اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۷ در ابتکاری قابل تقدیر از سوی آستان قدس رضوی اجرای این طرح به یک تشکل مردمی به نام هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه علیه السلام واگذار شد و با تشکیل دبیرخانه دائمی در مسجد جوادالائمه علیه السلام طرح با همیت بیشتری پیگیری شده است.

رجب پور با اعلام اینکه در دهه کرامت امسال موج اول فعالیت گسترده طرح سلام بر امام پس از اجرای آزمایشی رقم خورد، گفت: هم اکنون این طرح در ۶۰۰ مسجد مشهد مقدس و ۴۰۰ مسجد شهرستان های استان خراسان رضوی در حال اجراست و علاوه بر این برخی بقاع متبرک و مساجد استان های مختلف کشور نیز با قرائت زیارت امین الله در روزهای چهارشنبه، با این طرح همراهی می کنند.

وی با اشاره به اینکه هر هفته در ۸ مسجد این طرح به صورت ویژه با حضور خدام و ذاکران حرم مطهر رضوی برگزار می شود، افزود: ۱۰ هزار بسته متبرک و فرهنگی شامل پوستر و بروشور طرح، زیارت امین الله در قطع جیبی، نبات و نمک متبرک رضوی برای توزیع در محل های برگزاری طرح سلام بر امام(ع) در نظر گرفته شده است .

وی هم چنین به نظرات مساعد علما در خصوص اجرای این طرح اشاره و عنوان کرد: حضرات آیات نوری همدانی، سبحانی و علم الهدی در سخنانی ضمن اعلام حمایت از اجرای این طرح، مساجد و عموم مردم را به همراهی در این امر معنوی دعوت کرده اند.

مسئول اجرای طرح ملی سلام بر امام(ع) عنوان کرد: مساجد علاقه مند برای مشارکت در اجرای طرح سلام بر امام(ع) می توانند از طریق فرم ثبت نام در سایت www.3raj.ir و یا ارسال پیامک کلمه امین الله به شماره ۱۰۰۰۱۷۷۶ با این طرح همراه و از بسته های متبرک تمهید شده بهره مند شوند .

دکمه بازگشت به بالا