ویژه‌ برنامه‌های میلاد امام جواد(ع) در مشهد تشریح شد

حوزه / مسئول کانون هیئت جوادالائمه(ع) مشهد در نشست خبری ویژه‌برنامه‌های میلاد امام جواد (ع) در سطح ملی و شهری تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از مشهد، مهدی رجب پور، مسئول هیئت و کانون جوادالائمه (ع) عصر امروز یکشنبه ۹ بهمن ماه در نشست خبری اعلام ویژه‌برنامه‌های این مجموعه، به برگزاری ۹ برنامه شاخص در عرصه ملی اشاره کرد و اظهار داشت: ویژه‌برنامه‌های ولادت امام جواد (ع) با شعار «امام جواد (ع)، امام جوان، امام جهاد تبیین» در سطح ملی، استانی و شهر مشهد برگزار می‌ شود.

وی با اشاره به گلباران حرم رضوی در شب میلاد امام جواد (ع) در ۱۱ بهمن ادامه داد: این برنامه از میدان شهدا به سمت حرم مطهر رضوی با حضور زائران و مجاوران در مشهد مقدس از ساعت ۱۹ آغاز خواهد شد و در رواق دارالهدایه حرم امام رضا (ع) مراسم ادامه خواهد داشت.

مسئول هیئت و کانون جوادالائمه (ع) افزود: نشست علمی تخصصی با عنوان مولود بابرکت، ۱۲ بهمن در دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار می‌شود. همچنین مسابقه کتاب‌خوانی «مرا با خودت ببر» با موضوع امام جواد (ع) تا ۲۲ بهمن‌ماه تمدید شده است.

رجب پور در ادامه به برگزاری ایستگاه‌های صلواتی همراه با نورافشانی در سطح شهر مشهد اشاره کرد و اضافه کرد: پویش فرزندان آسمانی که در این روزها متولد می‌شوند و نام‌های امام جواد (ع) و حضرت زهرا (س) هدایایی اهدا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: محفل شعر مولود با برکت و جشن‌های مذهبی در ۷۰ نقطه شهر مشهد، پویش «نذر نهم» طبخ کیک و غذا و توزیع در بین همسایگان نیازمند، حمایت از نوجوانان بازمانده تحصیل از دیگر برنامه‌های هیئت عنوان کرد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار حوزه پیرامون شعار محوری برنامه‌های میلاد امام جواد (ع) که به جهاد تبیین اشاره دارد، گفت: با استفاده از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه، با همکاری با امور مساجد انجام‌ شده است، موضوع جهاد تبیین با تکیه به سیره امام جواد (ع) توسط ائمه جماعات در مساجد مشهد صورت می‌گیرد.

 

منبع
خبرگزاری حوزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا