تشریح ویژه برنامه های ولادت امام جواد(ع) در کشور

مشهد- مسئول کانون فرهنگی جواد الائمه (ع) از برگزاری جشن های ولادت نهمین خورشید ولایت و امامت در استان های کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رضوی، مهدی رجب پور امروز یکشنبه نهم بهمن ماه در نشست خبری ویژه برنامه های ولادت امام جواد(ع) و روز پسر به برگزاری ۹ ویژه برنامه در سطح ملی در این ایام اشاره کرد.


وی با اشاره به اینکه امام جواد(ع) در زمان خود بیشترین پاسخ ها به شبهات را داشتند، افزود: لذا شعار هیات و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) در سال جاری «امام جواد (ع) امام جوان، امام جهاد تبیین» می باشد.

مسئول هیات و کانون فرهنگی جواد الائمه(ع) بیان کرد: اولین برنامه ما گلباران حرم مطهر رضوی در شب ولادت امام جواد(ع) ساعت ۱۹ از سمت میدان شهدا است و مراسم پایانی در رواق دارالهدایه حرم مطهر برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری نشست تخصصی با عنوان «مولود با برکت» در تاریخ ۱۲ بهمن ماه ساعت ۱۵ در محل دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) واقع در خیابان دانشگاه ۲۱ خبر داد و گفت: در برگزاری این نشست از  ظرفیت دانشگاه و حوزه استفاده و با محوریت امور مساجد برگزار خواهد شد.

رجپ پور همچنین پویش کتابخوانی با محوریت کتاب «مرا با خودت ببر» مشتمل بر سیره امام جواد(ع) را از دیگر ویژه برنامه های ایام ولادت امام جواد(ع) برشمرد و افزود: علاقه مندان جهت شرکت در این پویش می توانند به سایت ۳raj.ir مراجعه کنند و جوایزی که برای برگزیدگان درنظر گرفته شده شامل ۹ کمک هزینه سفر به کاظمین است.

وی در ادامه بیان کرد: ایستگاه صلواتی همراه با نورافشانی در شب ولادت امام جواد(ع) و برگزاری مراسم جشن در ۷۰ مسجد مزین به نام امام جواد (ع) است  از دیگر برنامه هایی است که پیش بینی شده است.

مسئول هیات و کانون فرهنگی جواد الائمه(ع) در بخش دیگر سخنان خود اشاره کرد: در مشهد قرارگاه های مسجد محور شکل گرفته است به طوریکه به عنوان مثال مساجد مزین به نام امام جواد(ع) همگی به صورت یک قرارگاه تعریف می شوند و در واقع هدف ما از این اقدام رونق گرفتن برنامه های ویژه ولادت و شهادت ائمه اطهار (ع) توسط هیئات، کانون ها و مسجد هاست.

وی اظهار کرد: تثبیت و نامگذاری روز ولادت امام جواد (ع) به عنوان روز پسر در تقویم رسمی کشور  و همچنین نامگذاری یکی از خیابان های منتهی به حرم مطهر رضوی یکی از مطالبات جدی ماست.

رجب پور به پویش فرزندان آسمانی اشاره کرد و افزود: در این پویش خانواده ها نسبت به نامگذاری فرزندان متولد شده در این ایام مزین به نام های مولا علی (ع)، آقا جوادالائمه(ع) و حضرت زهرا(س) تشویق می شوند و زوجینی که از تاریخ ۱۰ رجب تا ۲۲ بهمن سال جاری صاحب فرزندی شدند و نام های مذکور را برای فرزند خود برگزیدند با ارسال پیامک به شماره ۰۹۱۰۱۱۶۱۷۷۶ می توانند هدایای متبرکی از سوی آستان قدس رضوی دریافت کنند.

وی همچنین مسابقه آذین بندی به مناسبت ۱۰ و ۱۳ رجب و ۲۲ بهمن را ازدیگر ویزه برنامه های کانون عنوان کرد و افزود: علاقه مندان می توانند با ارسال عکس به شماره ۰۹۱۰۱۱۶۱۷۷۶ در پیام رسان های داخلی  در این پویش شرکت کنند.

مسئول هیات و کانون فرهنگی جواد الائمه(ع)  عنوان کرد: پویش «نذر نهم» و طبخ ۹ نوع غذا و توزیع بین نیازمندان و حمایت از ۹ نوجوان بازمانده از تحصیل به دلیل فقر و تنگدستی از برنامه هایی است که در این ایام مبارک پیش بینی شده است.

 

منبع
خبرگزاری رضوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا