نشست علمی مولود با برکت در دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جواد الائمه(ع) مشهد در نشست علمی مولود با برکت، به ارائه گزارش از برنامه های ایام ولادت امام جواد(ع) پرداخت و گفت: برنامه های امسال را با شعار «امام جواد(ع)، امام جوان و امام جهاد تبیین» دنبال کردیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، این نشست که با محوریت تبیین ابعاد زندگانی و سیره علمی حضرت جواد(ع) همزمان با سالروز ولادت این امام همام برگزار شد، فرصتی بود برای بازشناسی جایگاه علمی و سیره حضرت جواد الائمه و اقداماتی که می توان برای معرفی به جامعه انجام داد..

رجب پور، مسئول هیئت و کانون فرهنگی جواد الائمه(ع) مشهد در این نشست به ارائه گزارش از برنامه های ایام ولادت امام جواد(ع) پرداخت و گفت: برنامه های امسال را با شعار «امام جواد(ع)، امام جوان و امام جهاد تبیین» دنبال کردیم.

وی با بیان این که دوران امامت امام جواد(ع) سراسر نکات الگویی و مثال زدنی است و ایشان بیشترین پاسخگویی را دارند، تصریح کرد: به حسب همزمانی ایام ولادت نهمین خورشید امامت و ولایت، با ایام دهه مبارک فجر، ریل گذاری برنامه ها بر این اساس صورت پذیرفت و گلباران حرم مطهر رضوی از جمله برنامه های صورت گرفته در این ایام بود.

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جواد الائمه(ع) ضمن اشاره به برگزاری جشن های خیابانی در بیش از ۷۰ نقطه از شهر مشهد و همچنین اجرای بزرگ پویش کتابخوانی به مناسبت ایام ولادت حضرت جواد(ع) خاطر نشان کرد: پیشنهاد داده شد این روز، بعنوان روز پسر و همچنین خیابانی در مشهد به نام امام جواد(ع) نامگذاری شود که مورد طرح در نشست های تخصصی است.

رجب پور ضمن اشاره به اجرای پویش فرزندان آسمانی در راستای تشویق والدین به نامگذاری فرزندان پسر با نام جواد(ع)، بیان کرد: این برنامه را در تعدادی از بیمارستان های مشهد دنبال نموده ایم و از دیگر سو، برنامه مائده های آسمانی را نیز در قالب پویش با عنوان «۹ پرس غذا» اجرا کردیم تا مردم در خانه های خود، ۹ پرس غذا طبخ نموده و بین نیازمندان توزیع کنند.

وی همچنین به تحت پوشش قراردادن ۹ کودک بازمانده از تحصیل در این ایام اشاره کرد و آن را از جمله برکات نوع فعالیت های صورت گرفته در ایام میلاد نهمین خورشید آسمان امامت و ولایت، حضرت جواد الائمه(ع) عنوان کرد.

شایان ذکر است نشست “مولود بابرکت” با همکاری سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی و هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) به میزبانی دانشگاه بین المللی امام رضا علیه السلام برگزار گردید.

منبع
دانشگاه بين المللي امام رضا(ع)
دکمه بازگشت به بالا